NELER YAPİYORUZ?

Ses Yalıtım Uygulamaları - Ses İzalasyon Uygulamaları | Ses İzalasyon

NELER YAPİYORUZ?

 

SES İZOLASYON UYGULAMARI

 

Sesin olumsuz etkilerinden korunma adına yapılan çalışmalara ses yalıtımı denmektedir. Yaşamış olduğumuz konutlarda, binalarda, okullarda, işyerlerinde, sanayi sitelerinde ve aklınıza gelebilecek her türlü mekanda istenmeyen seslerden çevreyi yalıtarak gürültünün vermiş olduğu zararlı etkileri en aza indirmek sinemaları, kayıt stüdyolarını, konser salonlarını ve bunun gibi alanları yalıtarak daha kaliteli bir yaşam ortamı sunmak; hidrofor, jeneratör, kalorifer, su tesisatları gibi gürültülü mahalleleri yalıtarak çevreye yayılan gürültüyü azaltmak için yapılan uygulamalara genel anlamda ses yalıtımı adı verilir. Kaliteli malzemeler ve ürünler ile profesyonel bir uygulama ile istenilen seviyede performans alınabilmektedir. Ciddi derecedeki ve yüksek frekanslı seslerin iletim kaybına uğratılması adına kullanılan bir çok ürün bulunmaktadır. Sorun bildirme, keşif, uygulama planı ve doğru malzeme kullanımı uygulamanın önemli adımlarıdır. Firamızın akustik uzmanlarına istek ve problemlerinizi net bir şekilde ifade etmeli varsa mekanın fotoğraflarını bize ulaştırmanız gereklidir. Ön çözüm süreci bu şekilde doğru yapılandırılabilir. Ses yalıtımı uygulamasının ilk adımı problemlere göre çözüm stratejisi geliştirmektir. Hava kirliliği her ne kadar insanlar için olumsuz etkiler doğruyorsa, ses yalıtımı da insan üzerinde olumsuz etkiler doğurmaktadır. Gürültü kirliliği diye adlandırılan her türlü sesin, düzensiz yapılı veya farklı frekanslı bileşenlere sahip ses topluluklarının tümü ses kirliliğidir. Özetlemek gerekirse insan kulağına hoş gelmeyen rahatsız edici seslerin, yani gürültünün en önemli etkeni kentleşmedir. Kentleşmenin doğal bir sonucu olarak karşımıza çıkan gürültü kirliliği ancak ses yalıtımı ile giderilebilir. Gürültü yoğunluğunun olduğu yere gelen tecrübeli teknik ekibimiz canlı olarak analiz yaparak hangi malzemeler ile nasıl uygulama yapılacağının planını çıkartmaktadır. Daha sonra ofisimizde ekip değerlendirmesi alınıp tarafınıza ürün ve uygulama işlemleri sıralanarak m2 ücreti belirtilen teklif dosyası gönderilmektedir.

EVLERDE SES İZOLASYONU

Evinizde gürültülerden uzak kalmak mı istiyorsunuz? Yüksek ses sizi rahatsız mı ediyor? Peki bunun için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız bu konuda size bazı önerilerde bulunabiliriz.

EVLERDE SES İZOLASYONU

BATERİ ODASI SES YALITIMI

Bateri odalarında akustik düzenleme ve ses yalıtımı yapmaktayız. Ses yalıtım malzemelerimiz kalite standartlarına uygun ve sertifikalıdır. Bateri odalarınıza akustik düzenleme yaparken dekoratif bir ortam oluşturmaktayız.

BATERİ ODASI SES YALITIMI

FABRİKA GÜRÜLTÜ YALITIMI

Fabrikalardaki ses ve gürültüyü %80'e kadar kesmekteyiz. Ses kesici sertifikalı ürünlerimizle fabrikalarınızda sesleri kesiyor ve daha verimli bir çalışma ortamı sizlere sunmaktayız.

FABRİKA GÜRÜLTÜ YALITIMI

KONFERANS SALONU SES İZOLASYONU

Konferans salonu kötü ses kalitesi ve ses yalıtımlı değilse, hassas bilgilerin risk alarak ve azalmış verimlilik para kaybetme. Uygun bir akustik olmadan, iletişimsizlik ve çalışanların hayal kırıklığı problemler haline gelmektedir. 

KONFERANS SALONU İZOLASYONU

SİNEMA SALONU SES YALITIMI

sinemasenaakustik
Sinema salonu gürültülü bir mekandır ve bu gürültüler çevreye rahatsızlık verebilir. Birden fazla yanyana sinema salonu olan mekanlarda film sırasında ses karmaşası görülmektedir. Sinema salonlarına ses yalıtımı hizmetimiz vardır. 

SİNEMA SALONU SES YALTIMI

JENERATOR ODASI GÜRÜLTÜ YALITIMI


Jeneratör odalarında titreşim ve vibrasyondan oluşan gürültüyü kesmekteyiz. Ses kesici malzemelerimizle jeneratör odalarında sesi %80 kesmekteyiz. Ürünlerimiz ISO belgelidir.

JENERATOR GÜRÜLTÜ YALITIMI

ATIŞ POLİGONU SES İZOLASYONU

İçerdeki sesin yankılanmaması ve dışarıya çıkan sesin en alt seviyeye indirilmesi gereken mekanlardır. Size özel ses izolasyonu çözümlerimizle ve alternatif bir çok malzemelerimizle uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz.

ATIŞ POLİGONU İZOLASYONU

MÜZİK ODASI SES YALITIMI


Müzik odasında sesin dış ortama çıkmaması amacıyla ses yalıtım uygulaması yapılmaktadır. Sessiz bir ortamda enstrüman çalışmanızı yapabilmeniz ses yalıtımı uygulaması ile sağlanmaktadır.

MÜZİK ODASI SES YALITIMI

TEKNE MOTORU GÜRÜLTÜ YALITIMI


Tekne motorlarında oluşan yüksek sesleri gürültüleri yanmaz ses yalıtım süngerlerimizle kesmekteyiz. Motorlarda kullanılan bu yanmaz süngerler sesi keser ve sizi rahatsız edici seslerden kurtarır.

TEKNE MOTORU GÜRÜLTÜ YALITIMI

OFİS SES İZALASYONU

Ofiste bulunanların dış ortam seslerinden izole edilmiş bir ortamda çalışabilmeleri hem çalışanlar hem de firma yararına olacaktır. Ofislerinde çalışanların daha verimli olabilmeleri için içeri giren dış ortam gürültüsünün azaltılması gereklidir.

OFİS SES İZALASYONU

KAYIT ODASI SES İZOLASYONU


Huzurlu bir çalışma ortamı oluşturup buradaki çalışanların iş performansının artması amacıyla ses yalıtımı yapılmaktadır. Akustik süngerler reji odasında dekor amaçlıda kullanılabilmektedir.

KAYIT ODASI SES İZOLASYONU

TİYATRO SALONU SES İZALASYONU

tiyatrosalonu
Tiyatro salonu ses yalıtım uygulamasında tiyatro salonları için ses akustiğini düzenler, istemediginiz sesleri yalıtır ve dışarıdaki seslerden uzak bi şekilde tiyatro sanatınızı sergileyebilirsiniz.Tiyatro salonlarında tercih edilir.

TİYATRO SALONU SES İZALASYONU

OFİS SES YALITIMI


Ofislerinizde istemeyen seslerden sizi kurtarıcak ve iş verimini arttıracak ses yalıtım çözümlerimiz mevcuttur. Ofislerde kullanabileceğiniz kumaş kaplı paneller, masa seperatörü, paravan gibi bir çok ürünümüz mevcuttur.

OFİS SES YALITIMI

MAKİNE SES YALITIMLI KABİN


Makinelerde oluşan titreşim ve vibrasyon nedeniyle oluşan gürültüden sizi kurtarmak için ses yalıtımlı kabin satışımız vardır.Kabinlerimiz ölçü olmakla birlikte makinede oluşan sesi keser.

MAKİNE SES YALITIMLI KABİN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres : Barbaros bulvarı No:70 D:2 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul – TÜRKİYE

Ofis İrtibat : 0212 211 00 18

Müşteri - Proje Danışmanı : 0533 039 23 81

Fiyat Teklifi Almak İçin : info@novaakustik.com

İnternet Sitesi : www.novaakustik.com